Niezwykłe bakterie korzystne dla zdrowia

Rola mikroflory w jelicie grubym

Od niedawna zdaliśmy sobie sprawę z faktu, że nasze zdrowie zależy od właściwego pożywienia. Nadmiar szkodliwych substancji w naszym otoczeniu obniża sprawne funkcjonowanie układu trawiennego. Zanika naturalna flora bakteryjna. Pojawia się niestrawność, proces powolnego samozatrucia organizmu i rozwój poważnych patologii, które z biegiem lat mogą prowadzić do naruszenia podstawowych funkcji wielu narządów, do otyłości a nawet zmian nowotworowych.

Dla zdrowej mikroflory jelita niezbędny jest odpowiedni poziom “dobrych” bakterii. Bakterie te są naturalnymi lokatorami ludzkich wnętrzności i żyją z człowiekiem w symbiozie. Preparat ProctoLact-M zapewnia w jednej saszetce aż dwa miliardy żywej kultury “dobrych” bakterii Lactobacillus rhamnosus PL1. Produkt ten należy do grupy tzw. probiotyków – “przyjaznych” bakterii uczestniczących w ostatnim stadium trawienia. Chroni organizm przed wpływem substancji zanieczyszczających, neutralizuje działanie produktów ubocznych przemiany materii i toksyn. Ściśle współpracuje z

systemem immunologicznym: wspomagając nasze “własne” bakterie, wytwarza jednocześnie niekorzystne środowisko dla bakterii chorobotwórczych tj. Enterococcus faecalis, patogenne szczepy Escherichia coli, Klebsiella spp., Streptococcus spp. będących przyczyną stanów zapalnych odbytu i rozwoju ran okołoodbytowych.

Na podstawie dotychczasowych doświadczeń nad zastosowaniem probiotyków, czyli żywych drobnoustrojów pochodzących z przewodu pokarmowego człowieka, podawanych w celu uzyskania korzystnego wpływu na zdrowie człowieka, wydaje się, że chociaż nie wszystkie mechanizmy ich działania są już poznane, stanowią one nowy, ważny sposób pozytywnego, modyfikowanego przez człowieka składu flory zarówno w celu podtrzymywania stanu zdrowia, jak i zapobiegania i leczenia tych chorób, które wiążą się z zaburzeniami składu mikroflory lub działaniem patogennego drobnoustrojów.

ProctoLact-M to doskonały fundament do osiągnięcia pełnego sukcesu w utrzymaniu prawidłowej mikroflory i czystości jelita oraz w poprawie dobrego samopoczucia, wyglądu i mocnego zdrowia.